Spotkania fanów danego wydarzenia są coraz częściej praktykowane na całym świecie. Polska również jest w gronie państw, gdzie eventy są wydarzeniami kulturalnymi i zrzeszają naprawdę dużą ilość ludzi. Bardzo często można spotkać tam ludzi w każdym wieku i w obydwu płciach. Z tego, więc wynika, że spotkania te są dostępne dla wszystkich i każdy chce z nich korzystać. Jest to fajna alternatywa dla siedzenia w domu.

 

Jak, więc przygotować dobry event, poniżej zostaną przedstawione zasady udanego wydarzenia.

 

  1. Regulaminy i załączniki

Osoba odpowiedzialna za to wydarzenie nie tylko musi stworzyć swój regulamin, ale także zaznajomić się z regulaminem hali, bądź boiska na jakim będzie odbywać się event. Jeśli tego nie zrobi, to mogą wyniknąć z tego przykre konsekwencje.

 

  1. Bezpieczeństwo

Ważne jest także, aby każdy czuł się bezpiecznie. Tak duża ilość osób w jednym miejscu jest zawsze niepokojąca i warto zadbać o wszystkie szczegóły związane ze strażą pożarną i pogotowiem.

 

  1. Warto zjednoczyć się z ludźmi

Ta zasada sprawdza się praktycznie na każdej imprezie. Osoby, które przyjdą na event muszą czuć się docenione i mały podarunek od organizatorów, bądź ankieta, w której pokażą co się im nie podobało, doceni każdy z osobna.

 

  1. Ustawy

Trzeba zaznajomić się z ustawami o imprezach masowych, w których będą wypisane wszystkie czynniki, jak rejestracja wydarzenia itd. Nie zrobienie tego może doprowadzić do sprawy sądowej i skazania organizatora.

 

  1. Budowanie wizerunku eventu

Dobry event to taki na, który przyjdzie dużo osób. Istoty jest dobry marketing i PR-owcy, którzy wypromują dane wydarzenie na skalę całego państwa, bądź świata.

 

  1. Cel eventu

Warto, także pomyśleć czy głównym celem jest zarobienie pieniędzy czy rozgłos o danych produktach i firmach. Jeśli ktoś wybierze pieniądze, to musi cały czas liczyć koszty i patrzeć czy się to opłaca.

 

  1. Nie wolno przejmować się błahostkami

Organizator wydarzenia nie może być perfekcjonistą i zadbać o każdy szczegół. Coś na pewno pójdzie nie tak i nie można wszystkiego przewidzieć, porażkę trzeba przyjąć na klatę i iść dalej.

 

  1. Rozpiska wydarzenia

Jest to istotny punkt, który pokaże, ile czasu jest na daną atrakcję i w jakich godzinach będzie największa liczba osób, żeby największe marki właśnie wtedy pokazały co potrafią.

 

  1. Właściwa obsada

Trzeba mieć w okół ludzi, którzy potrafią skupić się na powierzonym zadaniu i będą wspierać organizatora przez cały czas trwania eventu.

 

  1. Pomysł na event

Najważniejsze, czyli dobry pomysł, który zostanie wdrożony w życie. Bez tego każda inna podpowiedź nie ma sensu i od pomysłu właśnie powinno zaczynać się organizację wydarzenia.

10 zasad udanego eventu
Oceń post